minishowcase | gallery

tools:

Evenimente (Video)
Eminescu - 2016
... "Marele poet naţional Mihai Eminescu a fost omagiat şi la Şcoala Gimnazială "Sfântul Iacob". S-a cântat, s-a recitat, iar la final cei prezenţi au participat la un mic cocktail unde copiii au putut servi un ceai cald."
#MuscelTv Campulung:
Ziua Scolii Sf. Iacob - 2012

Acum la ceas de mare aniversare, putem spune că există clipe în viaţă care prin frumuseţea, natura şi amploarea lor pot completa fila de istorie a şcolii noastre. Aşa am putea numi ziua de 19 octombrie 2012, când la Şcoala Gimnazială „Sfântul Iacob” din Câmpulung Muscel, animată de copii, părinţi şi invitaţi, s-au trăit momente de sărbătoare, de bucurie şi de comuniune întru educaţie creştină. Astfel, într-o zi de octombrie nici depărtarea, nici timpul, nici graniţele care se interpun, nici tradiţiile locale sau culturale n-au constituit o piedică pentru cei invitaţi să sărbătorească Zilele Şcolii Gimnaziale „Sfântul Iacob” din Câmpulung Muscel.

Daruri de Mos Nicolae la Gradinita din Vladesti - 2012

Serbare de Craciun - 2012

Părinți, elevi, cadre didactice, tuturor ne aduce lumină, în suflet, Sărbătoarea Nașterii Domnului. Cu fiecare vers, cântec, noi, elevii Școlii Gimnaziale "Sfântul Iacob", suntem mai aproape de pruncul Iisus născut în ieslea cea săraca.

Spectacol de Craciun - 2012

În prag de sărbătoare clasele a IV-a de la Școala Gimnazială „Sfântul Iacob” au colindat autoritățile locale din Câmpulung , încercând să impraștie spiritul Crăciunului la oamenii de bună credință. Primarul orasului, Călin Andrei, i-a întâmpinat pe copii cu multă bucurie, căldură sufletească și cadouri frumoase.

Serbare de Craciun - Grupa mica - 2012

În aşteptarea lui Moş Crăciun, preşcolarii grupei mici, sub îndrumarea doamnei profesor învăţământ preşcolar Mihăilă Mihaela, ne-au oferit câteva momente de încântare : au dansat, au cântat şi au recitat poezii presărate cu drăgălăşeniile specifice vârstei. Moş Crăciun nu a întârziat să apară cu sacul plin de surprize…

copyright © 2013 - Școala copyright © 2013 - Școala Gimnaziala "Sfântul Iacob"Gimnaziala "Sfântul Iacob"